Liebster Award

Zostałam nominowana przez LiveLoveLaugh z bloga milosc-pokona-wszelkie-bariery.blogspot.com. Jeszcze raz bardzo dziękuję za nominację :* 

1. Dlaczego postanowiłaś pisać opowiadania w internecie?
Przez długi czas zapisywałam swoje pomysły w zeszycie i w którymś momencie zdałam sobie sprawę z tego, że pisanie do szuflady nie ma najmniejszego sensu. Potrzebowałam obiektywnej opinii na temat tych moich wytworów, chciałam żeby ktoś wytknął mi błędy, które popełniam. Tylko w ten sposób mogłam się jakoś rozwinąć w tym kierunku :)
2. Twoje ulubione opowiadanie? (link)
Chyba nie potrafiłabym wybrać jednego. Każde opowiadanie, które czytam ma w sobie coś wyjątkowego.
3. Czy znajomi wiedzą, że piszesz?
Znajomi - nie. W sumie to ja nie mam zbyt wielu znajomych, którym mogłabym się chwalić swoją twórczością. Tylko moja przyjaciółka wie :) 
4. Idealny dzień?
Idealny dzień to taki, w który dane mi będzie się wyspać. Tak porządnie, za wszystkie czasy! Chciałabym go spędzić w jakimś miłym towarzystwie, a potem mieć spokojny wieczór, tylko dla siebie. Cudownie by było gdyby tego dnia nie towarzyszyło mi uczucie, że doba jest za krótka, a ja zmarnowałam mnóstwo czasu.
Głupia jestem, bo mogłabym pofantazjować, a stawiam tak niewielkie wymagania...
5. Oglądasz skoki narciarskie na bieżąco?
Oczywiście :)
6. Gdybyś mogła wcielić się w rolę jakiejś postaci z Twojego opowiadania, kto by to był?
Fajnie byłoby być Manuelą z blanco. Co prawda jest ona postacią drugoplanową, ale zawsze była moją ulubienicą :) 
7. Ulubiony film romantyczny?
Nie jestem kinomaniakiem, ale ostatni obejrzany przeze mnie film to "Wspaniała" i jestem nim zachwycona. Oczywiście oceniając go z punktu widzenia niepoprawnej romantyczki :p
8. Gdybyś mogła przenieść się w przeszłość, to jaka byłaby to epoka?
Czasami chciałabym się przenieść do czasów kiedy nie było telefonów i internetu, a ludzie mimo wszystko nie znali pojęcia "nuda". No i fajnie byłoby się przenieść do epoki największych sukcesów Thomasa Morgensterna...
Jeśli chodzi o bardziej odległe epoki to nie wydaje mi się, żebym w którejś się odnalazła. 
9. Ulubiony zespół?
Słucham za dużo muzyki, więc będę musiała wymienić więcej niż tylko jeden zespół :) Uwielbiam Nickelback, My Chemical Romance i Imagine Dragons, a od jakiegoś czasu mam fazę na Scorpionsów. Jeśli chodzi o polskie zespoły to najbardziej lubię posłuchać Eneja i Happysadu. Nie lubię ograniczać się do jednego gatunku muzycznego :p
10. Herbata zielona czy owocowa?
Nigdy nie zastanawiałam się nad tym jaką herbatę lubię pić :p Piję taką jaka akurat jest w domu :)
11. Chciałabyś związać się ze skoczkiem narciarskim?
Myślę, że większość fanek skoków narciarskich ma takie fantazje :) a ja dodatkowo z uwagi na fakt, iż skoczka narciarskiego często nie ma w domu,  a ja uwielbiam mieć święty spokój^^
Edit 2017: Nie, nie chciałabym XD 


Kolejną nominację dała mi missangelikaa z bloga king-in-the-mirror.blogspot.com. Również baaardzo dziękuję, a oto moje odpowiedzi:

1. Co Cię najbardziej cieszy w życiu?
Przez ostatnie pół roku przeszłam taką metamorfozę, zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną, że zaczęło mnie cieszyć dosłownie wszystko :) Ale nie chcę tak uogólniać, więc może powiem tak: najbardziej cieszy mnie to, że mogę swoje życie przeżywać, bez chorób i większych problemów.
2. Najważniejsza osoba w życiu to...
To trochę trudny wybór, ale chyba przed szereg wystawiłabym swojego młodszego brata. Mimo że czasem jestem okropną siostrą, nie przeżyłabym gdyby stała mu się jakaś krzywda.
3. Gdybyś mogła coś zmienić wokół siebie?
Zmieniłabym towarzystwo, w którym niestety muszę przebywać, a konkretniej mówiąc - ludzi z mojej klasy. Ciężko się żyje mając wokół siebie ludzi tak zarozumiałych i kompletnie zamkniętych w swoich małych grupkach.
4. Największe marzenie?
Chciałabym kiedyś pisać tak dobrze, że usłyszałby o mnie może nie cały świat, ale chociaż Polska :) I niekoniecznie książki, bo moim cichym marzeniem jest też dziennikarstwo.
5. Ulubiony sport i sportowiec?
Przez lata zastanawiałam się nad tym czy bardziej lubię piłkę nożną czy też skoki narciarskie, ale w końcu skoczkowie wygrali tą walkę :D W takim razie moja odpowiedź to skoki narciarskie i Thomas Morgenstern jako ulubiony sportowiec, choć już "emeryt" (chlip, chlip).
6. Co wpłynęło na napisanie tego opowiadania?
Właściwie to już nie pamiętam tak dokładnie, bo skończyłam je pisać prawie rok temu :P Na pewno nie były to jakieś głębokie motywy skoro nie zapadły mi w pamięć. Z tego co mi świta to po prostu Wellinger siedział mi w głowie i wszystkie moje pomysły szły w jego kierunku. Pamiętam też, że czytałam wtedy mnóstwo książek, w których główna bohaterka cierpiała na raka, więc pomyślałam, żeby bohaterką mojego opowiadania też była chora dziewczyna, tyle że nie na raka, bo tego jest już pod dostatkiem ;)
7. Kiedy zainteresowałaś się pisaniem?
Już dosyć dawno. Pamiętam, że jeszcze we wczesnych latach podstawówki próbowałam coś pisać na podstawie bajek o wróżkach z "Klubu Winx" :D Miewałam dłuższe przerwy, ale teraz zaczęłam myśleć o tym bardziej na poważnie :)
8. Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?
Chyba bez mojego roweru <3 Umarłabym w te wakacje z nudów, gdyby nie moje wycieczki rowerowe :D
9. Rodzina czy praca?
Snułam ostatnio takie refleksje. Kiedyś zdecydowanie odpowiedziałabym, że rodzina, ale teraz nie jestem tego taka pewna. Jeśli znajdzie się odpowiednia osoba, z którą będę mogła założyć rodzinę to chyba nie będzie większych problemów by pogodzić to również z pracą :)
10. Twoja największa wada?
Niecierpliwość
11. Twoja największa zaleta?
Samodzielność

Chciałabym rozdać swoje nominacje, ale nie wiem które z Was się w to bawią, a ja nie lubię robić nikomu niepotrzebnego spamu :) I żeby nie było - ja uwielbiam takie zabawy, więc nie krępujcie się - zawsze przyjmę nominację ^^


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz